Satın alma aşamasındaki sık sorulan sorular

Programı satın aldıktan sonra neler için para öderim, neler için para ödemem?
Para Ödemedikleriniz:
  • Programımızı satın aldıktan sonra yıllık bir aidat ödemezsiniz.
  • Teknik destek, tamamen ücretsizdir. Teknik destek telefon ile veya bilgisayarınıza uzaktan bağlanılarak verilmektedir.
  • Programlarımızın yeni versiyonları tamamen ücretsizdir. Programın yeni versiyonu çıktığında program, kendini internet üzerinden otomatik olarak günceller.
Para Ödedikleriniz:
  • Programımızı satın aldıktan sonra 3 adet aktivasyon şifresi alma hakkınız vardır. Aldığınız aktivasyon şifreleri; programı kullandığınız bilgisayarın, anakartı değişmediği sürece ömür boyu geçerlidir. 3 şifre hakkınız bittikten sonra talep ettiğiniz her yeni aktivasyon şifresi için Kdv Dahil 140,00 TL ücret talep edilir. Kullanmadığınız aktivasyon şifreleri, iptal edilip yenisi verilmemektedir.
  • Programımızda internet tabanlı yedekleme sistemi mevcuttur. Program açıkken her 30 dakikada bir tüm bilgileri şifreli bir şekilde bizim yedekleme sunucularımıza kayıt eder. Bu hizmetten yararlanmak isterseniz, yıllık aidat Kdv Dahil 120,00 TL dir.
Programların deneme sürümünde hangi kısıtlamalar vardır?
  • Programın kendisini 30 defa açabilirsiniz.
  • 15 adet müşteri, 15 adet firma cari hesap kartı ve 15 adet ürün kartı açabilirsiniz.
  • Excele rapor gönderemezsiniz.
Programların tam sürümünde kısıtlama var mıdır?

Programlarımızın tam sürümlerinde hiçbir kısıtlama yoktur. Sınırsız veri girişi yapabilirsiniz.

Programı nasıl satın alabilirim?

Sayfamızdaki “Satın Al” düğmesine basınca karşınıza gelen sipariş formunu doldurmanız ve aynı sayfadaki hesaplardan birine programın ücretini yatırmanız yeterlidir. Sonrasında telefon ile irtibata geçerek aynı gün programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Lisans belgeniz ve faturanız, eposta ile gönderilecektir.

Programı satın aldıktan sonra iade edebilir miyim?

Programı satın almadan önce deneme versiyonunu kullanma imkanınız olduğundan dolayı, program iadesi malesef mümkün değildir.

Programa, ücret karşılığında istediğim özellikleri ekleyebiliyor musunuz?

Mevcut programlar üzerine kişiye özel ücretli veya ücretsiz eklenti yapmıyoruz. Fakat istediğiniz özellikler doğrultusunda yeni programlar yazabiliyoruz. Yazdırmak istediğiniz programda olmasını istediğiniz özellikleri detaylı bir şekilde anlatan e-posta gönderirseniz, tarafınıza teslim tarihi ve ücreti hakkında bilgi verilecektir.

Programların yeni versiyonlarına neler ekleyeceğinize nasıl karar veriyorsunuz?

Müşterilerimizden gelen talepleri değerlendirerek, en çok gelen talepleri ve programımıza uygun olanları programımıza ekleyip yeni versiyonlarının oluşmasını sağlıyoruz.

Program, ağ ortamında birden fazla bilgisayarda ortak olarak kullanılabiliyor mu?

Programlarımız, ağ ortamında ortak olarak kullanılabiliyor. Bunun için terminal bilgisayarlarada program kurulup lisanslanması ve gerekli ağ ayarlarının yapılması gerekiyor.

Program yedek alıyor mu?

Programlarımız, her 1 saatde ve programı her kapattığınızda bilgisayarınızdaki bir klasöre otomatik olarak yedek alıyor. Böylelikle, elektrik kesintisi vb. sistem hatalarından dolayı veritabanı bozulması olursa yedekten geri yükleme yapabiliyorsunuz.
Eğer isterseniz, yıllık Kdv Dahil 120,00TL ödeyerek, internet tabanlı yedekleme sistemimizden de yararlanabilirsiniz. Bu sistemde, verileriniz sizin belirlediğiniz bir şifreyle, şifreli olarak her 30 dakikada bir, bizim internet üzerindeki yedekleme sunucularımıza yedeklenir. Böylelikle, bilgisayarınız fiziksel olarak zarar görür veya çalınırsa dahi verilerinize tekrar ulaşabilirsiniz.

Program ile birlikte hangi yazıcıları kullanabilirim?

Programlarımız, tüm marka ve model yazıcılarla uyumludur.

Programlar barkod uyumlu mudur?

Programlarımız barkod uyumludur. Tüm marka ve model barkod okuyucu ve barkod yazıcılarla kullanılabilmektedir.

Programı akıllı telefon veya tabletlerde kullanabilir miyim?

Programlarımız akıllı telefon veya tabletlerde kullanılamamaktadır.

Programı satın aldıktan sonra fatura ayarlarımı nasıl yapacağım?

Faturanızın bir nüshasını tarayıp, info@tutkuyazilim.com mail adresine gönderiyorsunuz. Mütakibinde biz bilgisayarınıza bağlanıp gerekli ayarlamaları yapıyoruz.

Kullanım aşamasındaki sık sorulan sorular

E-Fatura özelliği var mı?

Programlarımızda E-Fatura ve E-Arşiv özellikleri bulunmaktadır. Bunun için birkereye mahsus bize 400TL. ödeyerek E-Fatura programımızı satın almanız gerekmektetir. Sonrasında mm.kamusm.gov.tr adresinden mali mühür sertifikası satın almalısınız. Son olarakta programımızın entegre olduğu Vizyon Bilgi Teknolojileri (vbt.com.tr) isimli firmadan E-Fatura ve E-Arşiv hizmeti satın almanız gerekmektedir.

Mali mühür sertifikası, E-Fatura ve E-Arşiv hizmeti satın almadan ücretsiz bir şekilde E-Fatura veya E-Arşiv oluşturabilmek için Gelir İdaresi Başkanlığının ebelge.gib.gov.tr adresini kullanabilirsiniz. Bu kullanımda; programımızla ilgili herhangi bir entegrasyon bulunmamaktadır.

Programdan sms mesajı nasıl gönderebilirim?

Programlarımız; Mutlucell firmasının sms sistemini kullanmaktadır. Mutlucell kayıdı için; programımızdaki, "Araçlar" menüsünden "Sms Gönder" menüsüne giriniz. Açılan ekranda "Mesaj Merkezi Ayarları" düğmesine basınız. Gelen ekrandan "Mutlucell Yeni Kullanıcı Kaydı" düğmesine basarak, Mutlucell kayıt işlemini tamamlayınız.
Mutlucell kayıdında oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi, programımızdaki; "Mesaj Merkezi Ayarları" ekranındaki "Kullanıcı Adı" ve "Şifre" alanlarına giriniz.

Mutlucell ilk abone olduğunuzda size 50 kontör hediye ediyor. Sonrasında siz Mutlucell sayfasındaki panelinize girerek, oradaki "Kontör Al" düğmesine basarak kontör satın alabiliyorsunuz.

Mutlucell kayıdı sonrası; Mutlucell Sözleşmesi, Kimlik Fotokopisi ve İmza Sirküsü Mutlucell' e gönderilmelidir. Aksi takdirde aboneliğiniz, Mutlucell tarafından askıya alınacaktır.

Mutlucell Sözleşmesini, Mutlucell panelinizden "Ayarlar" "Genel Ayarlar" düğmesine basarak gelen ekrandan "Evrak Yükleme" kısmına girerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Sözleşmeyi doldurup imzaladıktan sonra; Sözleşmeyi, kimlik fotokopinizi ve imza sirküsünü "Evrak Yükleme" ekranından Mutlucell sistemine yükleyebilirsiniz. Sonrasında, yüklediğiniz belgelerin asıllarını kargo ile Mutlucell' e göndermeniz gerekmektedir.

Mutlucell' in anlaşmalı olduğu kargo firması ve anlaşma numarasını, Mutlucell sözleşmesinin en altında görebilirsiniz.